4. První DiscGolfPark

S paní místostarostkou Š. jsem se nemýlil. Nápad zřídit v městkém obvodu Praha 11 DiscGolfPark ji skutečně nadchl, takže jsme vybrali vhodný park, vymysleli jamky a začali připravovat naši první realizaci. Cílem bylo realizovat krátké a jednoduché jamky, které zaujmou hráče, kteří discgolf nikdy nehráli. U většiny nových hřišť je toto naše filozofie dodnes.

V té době jsme o samotné stavbě a konstrukci discgolfového  mobiliáře příliš nevěděli, takže jsme si najali stavební firmu, která pro nás měla první hřiště realizovat. Vše bylo nachystáno. Týden před začátkem prací zvoní telefon.

Bohužel hřiště v daném parku být nemůže.

Důvod už si nepamatuji. To byla ta horší zpráva, následovala druhá, naštěstí lepší. Máme jiný park, kam by se hřiště také hodilo a v němž jeho umístění není problém. Park u Chodovské tvrze. Za tři týdny bylo hřiště hotovo a 28. června roku 2011 slavnostně otevřeno. Svou délkou a náročností jamek  je hřiště zaměřeno na začínající hráče, i dnes na něm však můžete vidět trénovat zkušené borce a určitě patří mezi nejvytíženější discgolfová hřiště v ČR.

 

Krystof