6. Na scénu přichází…

Roku 2011 se pomalu ale jistě začínal angažovat můj brácha Kryštof. Bylo mu tehdy 16 let, studoval na gymplu a většinu volného času trávil u počítače… Podařilo se mi ho ale přesvědčit, aby se mnou a T. Urbánkem odjel do Finska – spottovat na European Open 2011. To byl ten osudový turnaj, při kterém se do toho našeho discgolfového kolotoče zachytil další nesmírně důležitý člen. Kryštofe, je to tvoje!

Už když mne Přemek přesvědčoval na to Finsko, věděl jsem, že mě létající talíře baví. Discgolfové disky jsem sice naposledy držel v ruce chvíli poté, co se Přemek vrátil z Ameriky, ale brzy jsem je všechny naházel do rybníku a bylo po srandě. Spotterský výlet do Finska mi však vlil novou energii do žil, navíc jsem dostal od Přemka nějaké disky, které mu moc nelítaly – Champion Ape 175g, C-line TD 175g, DX Shark 150g, DX Aviar 150g a to je myslím všechno. Ve Finsku mne díky bohu vybavili ještě Starovým Leopardem (162g) a já měl konečně disk, se který se trochu dal házet. Hlavně jsem ale na vlastní oči spatřil, co s discgolfovými disky dokáží ti nejlepší a měl jsem okamžitě jasno. Tohle je TEN SPORT. 

Na zahradě u našich Přemek zapíchl koš, vymysleli jsme 9 jamek (signature hole se házela z garáže přes barák overheadem) a hurá na trénink. Do konce prázdnin jsem hrál 4-6 kol denně a odehrál taky svůj první turnaj – Pohoř Open 2011, na Veselí. 

Tenhle můj zápal pro discgolf se rychle přetavil i v odhodlání pomoct Přemkovi s jeho růstem. Tehdy ještě starý eshop prodg.cz jsem proto měl tak nějak částečně na starost, naskladňoval disky doma v obýváku, jednou za čas šel něco poslat na poštu a to bylo tak všechno. Mnoho toho nebylo.

V roce 2013 jsme se však poznali s novým programátorem, díky kterému náš eshop značně vyrostl co se technologií, služeb a všeho podobného týče. Při příležitosti spuštění jsme tehdy zorganizovali soutěž Diskuj, kterou vyhrála J. Havířová. Já byl v třeťáku na gymplu, ale už tehdy jsem měl jasno, že mne tahle práce baví a pracoval téměř na plný úvazek a na nějaké výplatě mi absolutně nezáleželo. Discgolf jsem miloval a miluju ho dodnes.

 

Krystof